niedziela, 11 czerwiec 2017 22:36

Podróż studyjna do Wrocławia

W dwudniowej podróż studyjnej (w dniach 6-7 czerwca 2017) do Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 uczestniczyli przedstawiciele Uczniowskich Agencji Turystycznych z Saksonii i Polski. Celem podróży było zarówno zapoznanie się z najnowszymi trendami oraz strategiami promocji kultury i turystyki, jak i zebranie praktycznych doświadczeń i wykorzystanie ich przez uczestników projektu przy opracowaniu oferty kulturalno-turystycznej pogranicza. Kolejnym celem podróży studyjnej było zagwarantowanie transferu wiedzy i doświadczeń do obszaru wsparcia w wyniku realizacji działań edukacyjnych.

W dniu 06.06.2017 r. odbyło się spotkanie z panem Pawłem Kurantem, Kierownikiem Wspólnego Sekretariatu PL-SN 2014-2020, oraz panią Magdaleną Dunikowską, opiekunką projektu, które poświęcone było zagadnieniom związanym z edukacją transgraniczną w ramach realizowanego projektu RegionalManagement oraz innych projektów współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020. Spotkanie we Wspólnym Sekretariacie było także okazją do zaprezentowania przez przedstawicieli Uczniowskiej Agencji Turystycznej z Görlitz naszego projektu. Następnie udaliśmy się na spacer z przewodnikiem po centrum Wrocławia. W trakcie zwiedzania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o historii Wrocławia oraz zobaczyli miejsca, na które sami prawdopodobnie nie zwróciliby uwagi. W drugim dniu uczestnicy wzięli udział w warsztatach w siedzibie Europejskiej Stolicy Kultury WROCŁAW 2016, które przeprowadziła pani Renata Przywara, profesjonalistka z dziedziny promocji kultury i turystyki.

Ostatnim punktem programu podróży studyjnej były warsztaty w Centrum Historii Zajezdnia oraz zwiedzanie wystawy „Wrocław 1945-2016”. Serdecznie zachęcam do odwiedzenia Centrum i zapoznania się z ofertą edukacyjna.    
W trakcie podróży studyjnej odkryliśmy Wrocław na nowo. Będąc u siebie w Görlitz, Bischofswerdzie, Hoyerswerdzie, Zgorzelcu, Lubaniu, Bolesławcu i Żarach nigdy w taki sposób nie myśleliśmy o Wrocławiu. Dla uczestników była to bardzo pouczająca i interesująca podróż studyjna, która sprawiła, że wszyscy są jeszcze bardziej zmotywowani do realizacji kolejnych działań projektowych.

sba_logo.png
INTERREG-Projekt des LaSuB

Koordynator projektu: Tomasz Jaśków
Landesamt für Schule und Bildung
INTERREG-Projekt des LaSuB
Hartmannstraße 6 | 02708 Löbau
+49 (0) 3585 85 08 915