środa, 20 wrzesień 2017 22:21

Trzecie Tematyczne Warsztaty UAT

W ostatnim działaniu projektowym w dniach 14-15 września 2017 roku w Zgorzelcu uczestniczyło ponad 60 uczniów z saksońskich i polskich Uczniowskich Agencji Turystycznych. Uczestników 3. warsztatów „Regionalna oferta kulturalno-turystyczna i wspólne przygotowanie Targów Turystycznych” przywitał Tomasz Jaśków, koordynator Projektu, oraz zaproszeni goście - pani Bogusława Witkowska, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, oraz pani Dorota Chitruń, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.


Galeria zdjęć

Podczas warsztatów uczniowie zaprezentowali pierwszą regionalną ofertę kulturalno-turystyczną. Oferta została opracowana we współpracy z panią Sandrą Nejranowską, ekspertem w dziedzinie turystyki. Wyniki pracy przedstawione zostały uczestnikom warsztatów w formie prezentacji „stolikowej” składającej się z siedmiu stanowisk wystawowych. Dzięki wykorzystaniu takiej formy warsztatowej uczniowie zebrali wiele cennych doświadczeń związanych z wystąpieniem publicznym oraz przekonali się, iż profesjonalne prezentowanie oferty podczas targów turystycznych wymaga wiele pracy. Po pierwszym dniu intensywnych zajęć uczestnicy wybrali się na interesujący spacer po Görlitz i Zgorzelcu.

W drugim dniu warsztaty wypełnione były kolejnymi działaniami edukacyjnymi. Prowadzący warsztaty zaproponował utworzenie polsko-niemieckich grup eksperckich, w których uczniowie opracowali następujące zagadnienia: Targi jako narzędzie marketingowe; rodzaje targów i wystaw – przykłady targów turystycznych; przygotowanie do udziału w targach; wokół stoiska targowego oraz obsługa klienta. Wszyscy uczniowie i nauczyciele aktywnie uczestniczyli w działaniach edukacyjnych, a zdobytą w ten sposób cenną wiedzę i doświadczenia zabrali do swoich szkół w celu przekazania jej innym członkom Uczniowskich Agencji Turystycznych.

Już w ten piątek, w dniu 22 września 2017 r., uczniowie z Polski i Saksonii przyjadą do Görlitz i będą uczestniczyć w trzecim spotkaniu roboczym Uczniowskich Agencji Turystycznych. Spotkanie poświęcone jest przygotowaniu uczniów do prezentacji regionalnej oferty kulturalno-turystycznej „Jak zaprezentować się na targach i osiągnąć sukces?”.

Koordynator Projektu serdecznie dziękuje uczniom z Uczniowskiej Agencji Turystycznej "Śniadeccy-Travel" oraz opiekunom Magdalenie Siemaszko i Barbarze Rutkowskiej za wspaniałą atmosferę oraz profesjonalne przygotowanie i realizację warsztatów.

 

Planowane działania w 2017 roku:

  • 3. Spotkanie robocze Uczniowskich Agencji Turystycznych w dniu 22 września 2017 r. w Görlitz – Przygotowanie uczniów do prezentacji regionalnej oferty kulturalno-turystycznej „Jak zaprezentować się na targach i osiągnąć sukces?”
  • 1 . Targi Turystyczne w dniu 07.12.2017 r. w Görlitz – prezentacja regionalnej oferty kulturalno-turystyczna Uczniowskich Agencji Turystycznych
  • Podróż edukacyjna dla opiekunów i mentorów Uczniowskich Agencji Turystycznych „Wymiana doświadczeń oraz wspieranie edukacji międzykulturowej” w dniu 12/13.12.2017 r. Bautzen/Bolesławiec   

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

sba_logo.png
INTERREG-Projekt des LaSuB

Koordynator projektu: Tomasz Jaśków
Landesamt für Schule und Bildung
INTERREG-Projekt des LaSuB
Hartmannstraße 6 | 02708 Löbau
+49 (0) 3585 85 08 915