czwartek, 07 grudzień 2017 12:20

1. Polsko-Saksońskie Targi Turystyczne

Atrakcje turystyczne Dolny Śląska-Saksonia w murach Augustum-Annen-Gymnasium

Tajemnicze zamki, malownicze trasy rowerowe, szlaki turystyczne tropem ceramiki i znanych postaci historycznych, wiatr w żaglach i Kultura przez duże K – to wszystko i o wiele więcej zaprezentowali młodzi menadżerowie turystki na 1 Targach Turystycznych Uczniowskich Agencji Turystycznych.

Dnia 7 grudnia 2017 r. zabytkowe mury kaplicy św. Anny gościły 1 Targi Turystyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych zorganizowane w ramach projektu INTERREG RegionalManagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym, podczas których mogliśmy przedstawić ofertę turystyczną Görlitz i okolic, poznać oferty innych UAT oraz wykorzystać zdobyte podczas dotychczasowych warsztatów i spotkań roboczych kompetencje z zakresu managementu turystyki.

Targi zorganizowaliśmy wspólnie z naszymi agencjami partnerskimi: UAT z Bischofswerdy, Pupils on Stage z Hoyerswerdy, SWAT z Bolesławca, UAT Adaś z Lubania, Śniadeccy-Travel ze Zgorzelca oraz PrusTourismus z Żar.

SKAuT postawił na aktywną rekreację i różnorodność kulturową, prezentując licznie przybyłym gościom rozmaite możliwości spędzania wolnego czasu nad Jeziorem Berzdorf oraz podczas imprez kulturalnych w Görlitz. Wśród ofert znalazły się kurs żeglarski „Z wiatrem ku Błękitnej Lagunie”, wycieczka rowerowa „Od kopalni do terenów wypoczynkowych“ oraz warsztaty fotograficzne „Magia teatrów ulicznych”.

Nasze utrzymane w zielonej kolorystyce stanowisko przyciągało zwiedzających, a jego profesjonalnie przygotowana, trójjęzyczna obsługa spotkała się dużym uznaniem ze strony m.in. prezydenta Krajowego Urzędu ds. Szkoły i Edukacji, pana Ralfa Bergera kierownika Wspólnego Sekretariatu programu Interreg, pana Pawła Kuranta oraz koordynatora projektu RegionalManagemant, pana Tomasza Jaśków. W przygotowaniu miejsca wystawowego wsparcia udzieliła nam Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH, udostępniając liczne materiały reklamowe, które urozmaiciły naszą ofertę.

Duże wrażenie wywarły na nas stanowiska innych Uczniowskich Agencji Turystycznych, które w atrakcyjny, pomysłowy sposób prezentowały walory turystyczne swoich miast
i regionów. Możliwość zapoznania się z ich ofertami nie tylko zachęciła nas do odwiedzenia ciekawych miejsc, ale także zainspirowała do kolejnych działań promocyjnych na rzecz naszego miasta.

SKAuT

 

1 Targi Turystyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych finansowane były przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

sba_logo.png
INTERREG-Projekt des LaSuB

Koordynator projektu: Tomasz Jaśków
Landesamt für Schule und Bildung
INTERREG-Projekt des LaSuB
Hartmannstraße 6 | 02708 Löbau
+49 (0) 3585 85 08 915