sobota, 17 marzec 2018 17:41

Czwarte Tematyczne Warsztaty UAT [VIDEO]

W warsztatach pod hasłem „Przygotowanie do Festiwalu Kultury Młodzieżowej BOOMFest 2018” w dniach 13 - 14 marca tego roku w Bolesławcu wzięło udział 55 uczestników: uczniowie oraz nauczyciele z saksońskich i polskich szkół, profesjonalni trenerzy i przedstawiciele lokalnych instytucji kultury.

Podczas warsztatów uczniowie z Polski i Saksonii opracowali koncepcję polsko-niemieckiego Festiwalu Kultury Młodzieżowej BOOMFest 2018, który odbędzie się w dniu 14 czerwca tego roku w Görlitz i Zgorzelcu. W tym celu uczniowie pracowali w różnych grupach profilowych, tj. grupie logistycznej, finansowej, programowej oraz grupie zajmującej się promocją przedsięwzięcia. Członkowie UAT zamierzają zaprosić około 400 uczestników z polskich i saksońskich szkół na jednodniową imprezę do Görlitz i Zgorzelca.

W programie festiwalu znajdzie się m.in. 20 różnych warsztatów prowadzonych przez regionalnych artystów oraz koncert finałowy, podczas którego wystąpią młodzi utalentowani uczniowie z naszego regionu. „Mamy jeszcze wiele do zrobienia. Musimy jeszcze określić miejsca, w których odbędą się warsztaty, przygotować umowy z artystami i ruszyć z kampanią promocyjną w naszych szkołach w Polsce i Saksonii” – mówią młodzi organizatorzy imprezy. Przed festiwalem członkowie UAT spotkają się jeszcze w kwietniu i maju oraz ustalą ostatnie szczegóły BOOMFest’u 2018.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

sba_logo.png
INTERREG-Projekt des LaSuB

Koordynator projektu: Tomasz Jaśków
Landesamt für Schule und Bildung
INTERREG-Projekt des LaSuB
Hartmannstraße 6 | 02708 Löbau
+49 (0) 3585 85 08 915